Cechy desek

Jakie czynniki determinują jakość deski?

Aby wyprodukować deskę do tenisa stołowego o wysokiej jakości potrzeba lat doświadczenia i głębokiej wiedzy, nie tylko o materiałach czy procesie produkcyjnym, ale o też o tenisie stołowym. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze zatrudnionej w fabryce Yasaki w Tranas jesteśmy w stanie połączyć te czynniki i dostarczyć na rynek produkty światowej klasy. 

deski1

 

Wyprodukowanie deski z logo Yasaki zajmuje więcej niż mogłoby się wydawać. Począwszy od wstępnej selekcji surowców po stadium końcowe, jest to proces zajmujący około sześć miesięcy. Podczas produkcji używamy sklejek (cienkich warstw drewna) różnego pochodzenia (z różnych gatunków drzew) i różnej grubości. Sklejki te są następnie z dużą starannością sklejane w odpowiedniej liczbie i kolejności, w zależności od parametrów jakie chcemy uzyskać.

W niektórych modelach stosujemy włókno węglowe, lub inne włókna naturalne, aby poprawić charakterystykę deski. 

  

deski2

 

Generalną zasadą jest, że im większa liczba sklejek, tym szybsza deska. Oczywiście znaczenie ma też twardość sklejek (im twardsze, tym szybsza deska) oraz waga deski (im cięższa deska, tym szybsza). Bardziej miękkie sklejki dają lepszą kontrolę. Wielu zwolenników mają deski produkowane z bardzo lekkiego drewna balsa, które też nadaje bardzo dobre czucie. 

 

 

 

Wybór drewna odpowiedniej jakości, typu sklejek i grubości kolejnych warstw jest tylko połową sekretu produkcji. Potrzebna jest też wiedza o procesie klejenia łączącego sklejki - rodzaju kleju, jego właściwości, siły nacisku, który należy zastosować i temperatury oraz czasu trwania. Potem następuje suszenie oraz prace wykończeniowe.

 

Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

{nocache:5b6ecde14011a7714575cbba442644c0#0}
Click Shop | Hosting home.pl