Technologie


DESKI:

MaLindeskaTworzenie desek do tenisa stołowego to sztuka. Należy właściwie dobrać różne gatunki drewna, opracować materiał tak, aby nie stracił swoich właściwości, zachować perfekcję wykonania w najdrobniejszych szczegółach. Ta głęboka wiedza i duże umiejętności powinny być połączone z nowoczesną technologią, aby osiągnąć optymalny efekt.

Deski Yasaki są produkowane w Szwecji i są rezultatem współpracy profesjonalistów : technologów drewna oraz doświadczonych trenerów i zawodników. Sam proces technologiczny jest dokonywany przez wykwalifikowanych pracowników z fabryce wyposażonej w najnowocześniejsze specjalistyczne technologie.

Dwa czynniki mają wpływ na charakterystykę deski: jakość i właściwości sklejek użytych do produkcji oraz kształt deski (główki oraz uchwytu).

Yasaka oferuje szeroki asortyment desek najwyższej jakości dopasowany do każdego stylu gry. Każdy model ma swoje unikalne parametry szybkości, kontroli i wielkości sweet spotu (miejsca prawidłowego uderzenia piłki). Kształty uchwytów były opracowywane we współpracy z praktykami – trenerami i zawodnikami. Wszystkie modele mają uchwyty typu FL, AN, ST, a większość też penholder. Kształt desek ma na calu zapewnienie właściwego połączenia siły i czucia oraz środka ciężkości, co razem tworzy charakterystyczne dla Yasaki właściwe wyważenie.

 

 
3D3D inside:

Konstrukcja desek 3D zapewnia większą szybkość osiąganą poprzez większą elastyczność deski i efekt katapulty podczas uderzenia piłki. Podczas prac nad tą technologią przetestowano wiele rozkładów dotyczących miejsca rozłożenia otworów i ich rozmiarów, aż w końcu wybrano właściwą kombinację. Deski z efektem 3D są odpowiednie dla zawodników poszukujących większej szybkości i siły w uderzeniach top spinowych bez poczucia utraty kontroli przy bloku i odbiorze krótkich piłek.

For 40:

Po zmianie przepisów dotyczących zmiany wymiarów piłek na 40 mm średnicy, większość zawodników potrzebowała szybszych desek niż dotychczas. W odpowiedzi na te oczekiwania stworzono deski Allround i Offensive o nieco odmiennej konstrukcji, które sprostały nowym wymaganiom.

 

 

OKŁADZINY:

Mark V :

Pod koniec lat 60. XX wieku Yasaka dokonała znaczącego przełomu technologicznego i wprowadziła na rynek okładziny charakteryzujące się najwyższą jakością. Okładzina Mark V zapoczątkowała nową erę w tenisie stołowym i wspomogła zdobycie tytułów Mistrza Europy 1970 w singlu mężczyzn oraz Mistrza Świata w 1971 roku. Od tego czasu Mark V jest nieustannie ulepszana, na rynek wprowadzane są jej nowe wersje, a sama okładzina pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych.

Maek

 

Z powodu zakazu używania świeżego kleju, technolodzy Yasaki zostali postawieni przed nowym wyzwaniem - stworzeniem nowej generacji Mark V. Wymagania były bardzo wysokie, należało uzyskać idealne wyważanie szybkości i rotacji, utrzymać słynną wytrzymałość i jakość okładziny oraz dodać efekt "świeżego kleju". Zdecydowano się więc opracować zupełnie nowy podkład i połączyć go z warstwą zewnętrzną Marka V.

W efekcie nowa technologia oferuje:

* poprawioną dynamikę podkładu,

* więcej szybkości i rotacji bez zwiększonej wagi.

 

MARK V HPS jest dostępny w dwóch wersjach:

* MARK V HPS z podkładem o średniej twardości, odpowiedni do agresywnej gry blisko stołu, grubość podkładu 2.0 mm i MAX,

* MARK V HPS SOFT nieco bardziej miękki podkład, odpowiedni do gry wszechstronnej, grubość podkładu 2.0 mm i MAX.

 

Rakza :

Rodzina okładzin Rakza to najnowszy typ okładzin Yasaki wykorzystujący głównie naturalną gumę do produkcji warstwy wierzchniej. Jej zastosowanie wydłuża czas „przytrzymania” piłki przy okładzinie (panowania nad piłką) oraz znacząco zwiększa siłę rotacji. Warstwa wierzchnia współpracuje w perfekcyjnej synergii z nowym podkładem Power Sponge i dzięki temu wytwarzana jest hybrydowa energia okładziny.

Rakza

Kiedy gracz uderza mocno piłkę, okładzina przytrzymuje ją i piłka może zostać lepiej umiejscowiona zarówno pod względem kierunku, jak i długości. Serwy i krótkie odbiory są ostre i zdecydowane oraz łatwe do opanowania. Dzięki zwiększonej zawartości naturalnej gumy również trwałość okładziny  jest znacznie większa.

W 2012 roku do okładzin Rakza 7 i Rakza 7 Soft (o bardziej miękkim podkładzie) dołączyła okładzina Rakza 9 o najwyższych parametrach szybkości. Ma ona całkowicie nową warstwę zewnętrzną oraz podkład o większych porach wykonany z jednolitego surowca. Jako najszybsza okładzina w ofercie firmy Yasaka jest polecana zawodnikom ofensywnym grającym szybko i z rotacją.

Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

{nocache:5b6ecde14011a7714575cbba442644c0#0}
Click Shop | Hosting home.pl